Kü-Blok Köpük Beton Blok Tuğla Kullanmanızın Nedenleri ve Ayrıcalıkları

Kütahya Çimento A.Ş. 2003 yılında Kütahya' da Sanayi ve Ticaret Odası önderliğinde, ilin seçkin yatırımcılarının ortakliğıyla kurulmuştur.

Kuruluşun amacı, Seyitömer Termik Santralinden çıkan küllerin geri dönüşümünü sağlayarak, hem Kütahya hem de ülke ekonomisine katkı sağlamaktır. Bunu yaparken, termik santralin atık küllerinin doğaya doğaya verdiği zararı minimize ederek, ekonomik dönüşümü ekonoljik dengeye katkı sağlayan bir harekete çevirmeyi amaç edinmiştir.

Bu maca ulaşmak için Seyitömer Termik Santrali içerisinde inşaa ettiği Türkiye' nin ilk CE Belgeli Sepere Uçucu Kül Tesisi ile beton ve çimento fabrikalarına hizmet vermektedir. 

Firmamız aynı zamanda yenilikçi ve ileri görüş anlayaşıyla, gerçekleştirilen Ar-Ge çalışmaları doğrultusunda, 2012 yılında temeli atılan Türkiye' nin ilk TSE Belgeli Köpük Beton Üretim Tesisini kurmuştur.

Bu tesiste yüksek ısı yalıtımlı A1 Sınıfı yanmaz, düşük su emilimli, hafif, yüksek derecede ses yalıtımı bağlayan, dayanıklı, ekonomik, %100 çevreci ve tamamen yerli malı yalıtım bloğu olan KÜ-BLOK üretilmektedir.

Ortaklık ruhunu kütahya' da geliştirmek isteyen şirketimiz, yeni ürün çalışmaları ile sektörde çözüm ortağı olma yolunda hızlı adımlarla geleceğe yürümektedir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yüksek Isı Yalıtımlı
Kü-Blok, homojen ve düzgün yapısal özellikleriyle çok düşük (0,11 W/mK) ısı iletkenlik değerine sahiptir. Bu özelliği sayesinde yüksek ısı yalıtımı sağlar.
Bu sayede de yapılarda mantolama gereksinimini ortadan kaldıran Kü-Blok, hem ekonomik açıdan büyük tasarruf sağlar, hem de binanıza enerji kimlik belgesini alma noktasında çok büyük kolaylık sağlar.

Yüksek Ses Yalıtımlı
Yüksek ses yutuculuğuna sahip Kü-Blok, dışarıdan ve komşu duvarlardan gelen ses kirliliğine karşı bariyer görevini en iyi şekilde yerine getirir.
Konutlar, hastaneler, okullar, oteller, laboratuarlar, kütüphaneler ve iş yerleri gibi insan unsurunun ses yalıtımına ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilen Kü-Blok, ses yalıtımında üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapar.

Hafif ve Sağlam
Hafif, dayanıklı, her bölgeye ve her iklime uygun karakteriyle sağlam binalar inşa eden Kü-Blok sayesinde, binalara binen yük önemli derecede azaltılır.

Yanmaz
İçerdiği hammaddenin özelliklerinden dolayı Kü-Blok, A1 Sınıfı yanmaz kategorisindedir. Bu özelliği sayesinde binanızı yangınlara karşı korur.

Düşük Su Emilimi
Kü-Blok yapısındaki porların (gözeneklerin) kapalı olması sayesinde bünyesine suyu almaz. Aynı zamanda uygun su buharı geçirgenlik binanınızn rahat nefes almasını sağlar.

Çevreci ve Doğal
Kü-Blok sayesinde binlerce ton atık baca külü geri dönüştürülerek, doğaya verilen çevresel katkı tarif edilemeyecek büyüklüklere ulaştırılır.
Tesislerimizde, birbirine bağ oluşturarak insanoğlunun yararına kullanabileceği mükemmel bir yalıtım malzemesine dönüştürülen bu küller, tamamen doğal yaşama katkı sağlayan bir ürün mahiyetine kavuşur.

Kolay Uygulanabilir
Kolay taşınabilirliği ve kolay kesilebilirliği sayesinde, istenilen her yere istenilen ebattamonte edilme imkanı sağlayan Kü-Blok, ustayı yormaz.
Ayrıca, rahat ve sağlam dübel tutma özelliği ile de her türlü montajlama uygulamalarında kolaylık sağlar.

Kolay Sıva tutar, Kırılmaz, Çatlamaz
Gözenekli yapısı, üretim teknolojisi ve düşük emiciliği sayesinde Kü-Blok kolay sıva tutar, file kullanımını ortadan kaldırır.

Böcek ve Haşere Barındırmaz
Kü-Blok eşsiz ısı, su ve ses yalıtımının yanında böcek ve haşerelere karşı da yalıtım sağlamaya yardımcı olur. 
Kü-Blok, uygun ısı ve nem ortamı bulduğunda, yapıların içlerinde kolayca üreyebilen böcek ve haşereleri bünyesinde barındırmaz.